Stan równowagi mikrobiologicznej jelit może zostać łatwo zakłócony przez funkcjonowanie różnorakich czynników m.in.: stres, niewłaściwą dietę (zbyt ostre pokarmy, alkohol), terapie antybiotykowe, palenie tytoniu, biegunki, podróże, zaburzenia trawienia, zastój informacji pokarmowych, osłabienie perystaltyki jelit, starzenie się organizmu. O ile harmonia ta zostanie zachwiana wtedy bakterie patogenne i inne mikroorganizmy mogą się mnożyć i działać niekorzystnie na przyjazne bakterie. Aby zachować homeostazę w jelitach, zaleca się suplementację bakteriami probiotycznymi.


Probiotyki umieszczone w probiobalance to żywe, przyjazne bakterie, stanowiące naturalną mikroflorę jelitową człowieka, dodawane do żywności, w celu wywołania korzystnej równowagi mikrobiologicznej w organizmie. Wpływają na utrzymanie równowagi wewnętrznej organizmu, wchłanianie i wykorzystywanie zasadniczych składników żywności, perystaltykę jelit, projektowanie witamin witamina K, niacyna, tiamina, ryboflawina, kwas pantotenowy), oprócz tego wpływają na działanie układu odpornościowego (ok. 80% wszystkich komórek immunologicznych organizmu znajduje się błonie śluzowej jelit).

Dla właściwego rozwoju bakterii probiotycznych niesłychanie istotne są prebiotyki. Prebiotyki to oporne na trawienie składniki pożywienia, które pozytywnie oddziałują na organizm, wpływając wybiórczo na postęp i czynność jednego lub kilku rodzajów bakterii naturalnie bytujących w jelicie grubym. Modyfikując składniki mikroflory, potencjalnie prozdrowotne szczepy bakterii stają się dominujące w przyrównaniu do pozostałych. Do grupy prebiotyków możemy zaliczyć np. fruktooligosacharydy (należące do grupy węglowodanów – oligosacharydów).

ProbioBalance to kompleksowa formuła (synbiotyk), zawierająca probiotyki (4 miliardy trzech gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus) oraz prebiotyki (fruktooligosacharydy – FOS).

Produkt dostępny jest w formie tabletek do ssania o smaku wiśniowym. Idealny dla osób mających problemy z połykaniem dużych tabletek